Vali DEMİRTAŞ ‘’Genç Nesiller Öğreniyor’’ Projesi Kapsamında Öğrencileri Gençlik Kampına Uğurladı


Adana Valiliği öncülüğünde yürütülen Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘’Genç Nesiller Öğreniyor’’ projesinin alt faaliyeti olan yatılı kamp etkinliğine katılacak olan öğrenciler, Vali Mahmut Demirtaş tarafından uğurlandı.

Valilik bahçesinde düzenlenen uğurlama töreni öncesinde Vali Demirtaş,  toplantı salonunda kampa katılacak gençlerle bir araya geldi.  Gençlere hitaben gerçekleştirdiği konuşmada Vali Demirtaş, gençlerin sosyal hayatta karşılaştıkları uyum problemlerini ortadan kaldırmayı amaçlayan projenin olumlu sonuçlar vereceğine inandığını belirtti. Genç nesilleri fiziksel ve ruhsal anlamda geleceğin dünyasına en iyi şekilde hazırlamak için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getiren Vali Demirtaş, gençlerin sosyal yönden gelişimine katkı sağlayan projenin hazırlanması ve uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. 

Kamp boyunca sosyal aktivitelerde bulunacak öğrencilere başarılar dilediğini belirten Vali Demirtaş, onlara kitap hediye etti.

Kampa katılacakları için oldukça heyecanlı olan gençler, Vali Mahmut Demirtaş tarafından Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan 23 Nisan Gençlik Kampına uğurlandılar. 
 
Mahmut Sami Ramazanoğlu İmam Hatip Lisesi, Barbaros İMKB Anadolu Lisesi, Sarı Hamzalı İmam Hatip Lisesi, Küçük Dikili Mahallesi ve Şakirpaşa Mahallesi gençlerinden oluşan yaklaşık 100 öğrencinin katıldığı etkinlik 27 Ocak 2018 tarihinde son bulacak.