Vali Mahmut DEMİRTAŞ’ın Eşi Hanımefendi Beyhan DEMİRTAŞ, “Evde Sağlık Elinize Sağlık Projesi” Kapsamında Eğitim Alan Kursiyerleri Ziyaret Etti


Vali Mahmut Demirtaş’ın Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, Güney Adana Kalkınma Projesi kapsamında hazırlanan “Evde Sağlık Elinize Sağlık” projesi çerçevesinde Şakirpaşa Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim alan kursiyerlerle bir araya geldi.
 
Hanımefendi Beyhan Demirtaş, Güney Adana Bölgesi’nde yaşayan ve evde sağlık hizmeti kapsamına giren 8 bin 500 hastanın ihtiyaç duyduğunda bakım hizmetlerini karşılayacak nitelikli hasta refakatçisi elemanı yetiştirilmesini amaçlayan projenin önemine değindi. Kursiyerle bir süre sohbet eden Hanımefendi Beyhan Demirtaş, yaşlı ve hastalarımıza sahip çıkmanın ve onlarla ilgilenmenin tüm toplum bireylerinin ortak sorumluluğu olduğunu dile getirdi.
 
‘’Yaşlı, hasta ve engellilere hürmet etmek, milli ve manevi kültürümüzün başında gelmektedir.’’ şeklinde konuşan Hanımefendi Beyhan Demirtaş, milletimizin bu sayede toplumsal dayanışma ve yardımlaşma olgusunu güçlü tutmayı başararak birlik ve beraberliğini muhafaza ettiğini ifade etti.
 
Hanımefendi Beyhan Demirtaş’ın Şakirpaşa Halk Eğitim Merkezi’ndeki ziyareti, başka alanlarda eğitim alan kursiyerleri gezmesiyle son buldu.